+420 608 931 551

Zálohování a záchrana dat

Zálohování – prevence před ztrátou dat

Zálohování patří k jedné z nejdůležitějších činností v IT. Obvykle si každý uvědomí, proč data zálohovat až v momentě, kdy o své fotky, hudbu, filmy, či jiné soubory přijde. Bohužel to již bývá zpravidla pozdě. O své soubory můžete přijít mnoha způsoby, nemusí se jednat pouze o hardwarový problém Vašeho pevného disku nebo jiného paměťového media, o svá data můžete také přijít nechtěným smazáním a nebo například krádeží.

Zálohování důležitých dat by mělo probíhat automatizovaně, aby byla vyloučena lidská chyba a záloha by měla být prováděna v ideálním případě na dvě i více nezávislých míst, nejlépe ve zcela oddělených lokalitách.

Návrhem zálohovacích řešení firmy, ale i pro domácí uživatele se již zabýváme řadu let a máme řadu osvědčených nástrojů a postupů, jak tuto činnost provádět co nejefektivněji a hlavně spolehlivě s přiměřenými náklady. Máte-li Vaše rodinné fotografie uloženy jen a pouze ve Vašem osobním počítači, noteboooku, tabletu nebo telefonu, je nejvyšší čas s tímto něco udělat, než bude pozdě. V případě zálohy, záchrany a obnovy dat je nejlevnější a nejúčinnější prevence.

Je pravda, že i když dojde k poruše na pevném disku, paměťové kartě, a nebo jiném médiu, nemusí být vše ztraceno, ale zpravidla bývají tyto pokusy o záchranu velmi časově i finančně nákladné.

Budeme rádi, pokud neponecháte nic náhodě a zajistíte pro Vaše data bezpečné úložiště. Kontaktujte nás  a my Vám Vaše data ochráníme.

 

Obnova a záchrana dat

Pokud je již pozdě a došlo k nějaké poruše datového nosiče, zařízení již nespouštějte a nepokoušejte se o žádné neověřené postupy, může tak dojít k nenávratnému poškození.  Kontaktujte nás, provedeme diagnostiku a uděláme vše pro to, abychom Vaše ztracená data dostali zpět. Neodborné pokusy o záchranu dat můžou vést k jejich definitivní ztrátě.