+420 608 931 551

Výměna reproduktoru v tabletu

Dostal se mi do ruky tablet Acer Iconia TAB B1, u kterého byl zjevný problém s reproduktorem. Po spuštění jakéhokoliv hudebního souboru byl slyšet pouze velmi slabý zvuk. Tablet spíše chrastil, než hrál. Rozhodnul jsem se tedy sepsat několik stručných rad, které by mohli pomoci k opravě, výměně vadného dílu a nebo prostě jen pro zvídavé, kteří by chtěli vidět, jak tablet vypadá uvnitř.

 

Demontáž tabletu

Pro demontáž většiny současných tabletů nebudete potřebovat žádné speciální nářadí. Vystačíte si pouze se starou platební kartou nebo jakoukoliv jinou plastovou, ale dostatečně pevnou, kartou a malým křížovým šroubováčkem. Doporučuji nepoužívat pro odklapnutí plastů žádné “tvrdé” nářadí, jako jsou například šroubováky nebo různé kovové násady. Tablet sice za pomocí šroubováku rozeberete také, ale v plastových krytech Vám zůstanou viditelné stopy, může se i stát, že se kryt zdeformuje a při smontování Vám již nebude držet pevně pohromadě.

 

Acer Iconia TAB B1 pohled seshora

Postup:

  1. Uchopte tablet vodorovně (delší stranou směrem k zemi)
  2. Plastovou kartičkou zkuste trochu zatlačit do spáry uprostřed delší strany. Je zde největší vůle proniknout mezi dva plastové kryty. Sílu musíte zvolit přiměřeně. 🙂
  3. V případě, že se zadařilo proniknout plastovou kartou do spáry, posunujte se kartou ve spáře směrem k jednomu z rohů. Postupně bude docházet k odcvaknutí krytu.
  4. Postupně “obtáhněte” kartou celý tablet. Zvýšenou opatrnost věnujte v oblasti tlačítek a konektorů.
  5. Mnou vyměňovaný reproduktor můžete vidět na obrázku v pravé horní části obrázku.
Pohled na součástky

 

Výměna součástky

V mém případě se jednalo o problém s reproduktorem. V tomto případě je výměna poměrně snadná. Reproduktor stačí pouze odpojit. Odpojení lze provést bez pomocí nářadí, ale doporučuji zde použít například pinzetu nebo velmi malý šroubováček. Rozhodně neodpojujte konektory taháním za kabely. Pokud jde odpojení hůře, zkuste postupně, za pomocí pinzety nebo šroubováku, posunovat sřídavě levou a pravou stranu konektoru od reproduktoru. V případě tabletu Acer Iconia TAB B1 není reproduktor přišroubován k tělu tabletu. Je tedy možné jej pouze odpojit. U jiných typů tabletu tomu může být jinak. Reproduktory mohou být i na jiných pozicích, v případě stero reproduktorů bude muset demontovat levý i pravý.

Reproduktor tabletu Acer Iconia TAB B1